Filiżanki z nadrukiem organizacji pozarządowych

Posted on

Filiżanki z nadrukiem

Filiżanki z nadrukiem

Organizacje pozarządowe w dzisiejszych czasach emitują gadżety reklamowe i inne przedmioty, które pomagają im docierać do coraz większych grup ludzi. Jest to spowodowane najczęściej chęcią realizacji celów statutowych. Organizacje pozarządowe prowadzą działalność charytatywną, korzystną społecznie, politycznie, związaną z ekologią, itp. Wszystkie te cele mogą być spełnione pod warunkiem posiadania odpowiednich funduszy, które z kolei mogą być zapewnione głównie przez sponsorów. Stąd zapotrzebowanie na pozyskiwanie ciągle nowych ofiarodawców. Pozyskuje się ich natomiast, m. in. emitując gadżety, o których mowa wyżej.

Rzecz jasna gadżet powinien być dostosowany do gatunku docelowych odbiorców. Najlepiej, jeśli jest to przedmiot elegancki, bo, w przeciwieństwie do reklam komercyjnych, organizacje pozarządowe nie muszą emitować przedmiotów wysoce efektownych. Dobrym przykładem mogą być filiżanki z nadrukiem. Są to przedmioty (zestaw przedmiotów) praktyczne, jednocześnie o eleganckim wyglądzie, który dodatkowo może być podniesiony przez ów nadruk.

Nadruk jest tutaj elementem spajającym praktyczność i wygląd. W zależności od treści nadruku, filiżanki z nadrukiem mogą reklamować daną organizację bezpośrednio lub pośrednio. Najczęściej na filiżankach produkowanych w tym celu pojawia się logo danej fundacji. Czasem jest do tego dodane hasło lub slogan, który ma na celu nie tylko zainteresowanie ludzi daną organizacją, ale także tematyką, w ramach której ona operuje.

W innym przypadku, poza logiem i hasłem, filiżanki z nadrukiem mogą nosić różne motywy graficzne, których ostateczny kształt zdecyduje o ostatecznej prezencji filiżanek. Takim motywem graficznym może być np. konkretny przedmiot, panorama miasta, zabytek, ewentualnie wzór czy forma o nieokreślonym kształcie. Im bardziej interesujący przekaz, tym lepiej.

Jak wspomniano, celem takiego nadruku jest przyciągnięcie uwagi i zainteresowanie ludzi daną tematyką. Stąd już tylko mały krok od pozyskania sponsora dla swojej działalności.

Tags: , ,