Lizaki reklamowe z czekolady

Posted on

Lizaki reklamowe

Lizaki reklamowe

Lizaki to słodycze, które stanowią sprawdzony sposób na zwiększenie rozpoznawalności przedsiębiorstwa i utrwalenie jego pozytywnego wizerunku w oczach klientów. Produkty tego typu wykorzystać można na wiele różnych sposobów: dołączając do składanych przez klientów zamówień w roli darmowego upominku czy umieszczając je na stosiku przedsiębiorstwa na branżowych wydarzeniach takich, jak chociażby targi. Takie słodkości są zarówno niezwykle skuteczne, jak i niedrogie. Ich cena jednostkowa spada wraz ze wzrostem ilości zamawianych sztuk. Lizakami, którymi nie sposób się oprzeć jest między innymi ich wersja czekoladowa. Jak przyrządza się takie łakocie? Poniżej prezentujemy sprawdzony przepis.Aby przygotować takie lizaki reklamowe, potrzebne będą następujące składniki: 3 tabliczki gorzkiej czekolady o zawartości kakao wynoszącej minimum 70 procent, 1 opakowanie śmietany kremówki, wiśnie z kompotu, posiekane bakalie oraz pokrojone w cząstki owoce takie, jak brzoskwinie, jabłka, winogrona, jagody czy maliny.

W jaki sposób krok po kroku przyrządza się tego typu lizaki reklamowe? W pierwszej kolejności czekoladę rozpuszczamy w tak zwanej kąpieli wodnej. Do niewielkiego rondelka wkładamy pokruszoną czekoladę, przykrywamy i wstawiamy do większego garnka wypełnionego wrzątkiem. Należy pamiętać, aby naczynie nie dotykało wody. Zredukujemy wówczas ryzyko przegrzania czekolady i rozdzielenia się składników, co mogłoby doprowadzić do zmatowienia gotowej masy.

Foremki na Lizaki reklamowe smarujemy dokładnie na całej powierzchni przy pomocy ciepłej, gęstej czekolady. Schładzamy aż do momentu ścięcia. Nie należy tego jednak robić w lodówce – stanie się ona wówczas matowa i pokryta białawym nalotem. Foremki napełniamy rozpuszczoną czekoladą zmieszaną ze śmietaną kremówką i podgrzaną do zgęstnienia. W środku umieszczamy patyczek. Aby gotowe lizaki prezentowały się jeszcze efektowniej, można je owinąć przezroczystą folią i przewiązać barwnymi wstążkami. Do każdego takiego lizaka możemy także przyczepić wizytówkę lub ulotkę firmy.

Tags: , ,